عمومی

جای خالی روابط عمومی در انتخابات 96

توجه:

نویسنده به هیچ عنوان مرتبط به هیچ حزب و جناحی نیست و صرفا این مقاله نحوه عملکرد نامزدهای انتخاباتی از منظر روابط عمومی را مورد بررسی قرار داده است.

وقتی موضوع سیاست به میان میاد  یعنی یکسری برنامه ریزی روشن و مشخص. اما وقتی به برنامه های کاندیداتورها نگاه می کنیم چیزی که برای انتخابات می بینیم فقط یکسری رفتارهای ریش سفیدی و غیر علمی. در همه دنیا وقتی یک فرد سیاسی می خواهد نامزدی خود را در کاندیداتوری انتخابات مانند ریاست جمهوری اعلام کند حتما یک برنامه مشخص دارد که باعث ایجاد ارزش افزوده برای مخاطبین و مردم می شود. البته من از سیاست هیچ چیز نمیدانم ولی کمی با علم ارتباطات آشنایی دارم. در این مناظره ها کاندیداتورها فقط به بیکاری ، ازدواج ، وام ازدواج ، بگم بگم ها و یکسری افشاگری پرداختند یعنی اینکه نیامدند به فکر ارتقا دانش ، آموزش کودکان و بچه ها ، نقش زنان در جامعه ، رفع مشکلات افسردگی درجامعه ، افزایش ارتقا علم و دانش در ایران باشند. البته نمیشه از حق بگذریم  که فقط آقای روحانی برنامه خودشان را در رسانه ها منتشر کردند.

یکی دیگر از رفتارها زمان خداحافظی بعد از هر مناظره هست چرا آقای رییسی باید جلوی دوربین درمورد شام شوخی کند؟ آیا نباید با توجه به نوع مناظره رفتار را هم تنظیم کنند.

یکی دیگر از رفتارهای غیر حرفه ای تکان دادن سر توسط آقای میرسلیم زمان صحبت های دیگر نامزدها بود و زل زدن ایشان به دوربین

بیایید یک نظر به روش انتخابات رییس جمهور جدید فرانسه و یا آقای اوباما داشته باشیم. تمام کارها به صورت هدفمند پیش رفت یعنی کمپین داشتند و برنامه تبلیغاتی و ارتباطی همه چی مشخص بود. اما در کمپین های ما همه چی خودجوش و کدخدایی هست. آیا وقت آن نرسیده که کمی تغییر نظر بدهیم. به طور مثال بنرهای تبلیغاتی برای کاندیداتورها هر کدام برای خودش یک مدل طرح دارد. از عکس های آقای رفسنجانی که حالت ناراحت و خسته دارند استفاده شده است.  امیدوارم 4 سال آینده نامزدهای انتخاباتی ای نوع موارد را هم در نظر بگیرند.

 

نوشته قبلی نوشته بعدی

You Might Also Like

بدون دیدگاه

یک دیدگاه ارسال کنید