دیجیتال مارکتینگ

تفاوت اینفلوئنسر و بلاگر

بعد از فراگیر شدن اینستاگرام افراد زیادی باتوجه به فرهنگ و ترند جامعه شان شروع به فعالیت در این پلتفرم را کردند.
واژه اینفلوئنسر (influencer) در لغت به معنی (تاثیرگذار) است اما با کانسپت شبکه های اجتماعی به افرادی گفته می شود که حداقل در یکی از شبکه های اجتمای شناخته شده باشند. این گروه تعداد زیادی فالوور  دارند و روزانه حداقل 1 یا 2 پست به اشتراک می گذارند.

اکثر اینفلوئنسرها ، حرفه ی تخصصی ندارند و با درست ویدیو های !!! به قول خودشان کمدی ، حرکات موزون ، انجام دادن رفتارهای نامتعارف و ناهنجار در جلوی دوربین ، به اشتراک گذاشتن روابط خصوصی ، تقلید و در واقع با ادا و اطوار و به قول امروزی ها جنگولک بازی افراد زیادی را جذب صفحه خود می کنند و اکثرا محتوی و یا آموزش صحیح و یا مناسبی برای مخاطبین خود ندارند. تبلیغات آنها هم سایت های شرط بندی ، رستوران های سنتی ، لیزر ، قرص های لاغری و از این قبیل مکان و یا محصولات هستند.
البته منظورم این نیست که همه اینفلوئنسرها در این دسته قرار دارند بلکه هنرمندان ، نویسندگان ، افراد سیاسی ، بلاگرها ، نویسندگان ، خبرنگاران و….. هم میتوانند اینفلوئنسر باشند  و کاملا متفاوت تر از اینفلوئنسرها (شاخ اینستا) هستند.

اما بلاگر کیست ؟
بلاگر به شخصی گفته می شود که در مورد یک موضوع مشخص به صورت حرفه ای می نویسد و یا ویدیو می سازد و با مخاطبین و یا فالوورهای خود به اشتراک می گذارد. این شخص بر روی کار خود تمرکز دارد و اکثرا به غیر از اینستاگرام ، وب سایت ، یوتیوپ ، تلگرام و…. صفحه شخصی و فعال دارند.

بلاگرها شامل فشن استایلیست ها ، بیوتی ، مامی بلاگر ، پرسنل بلاگر ، بلاگر سفر ، لایف استایل، بلاگر آشپزی ، حتی خبرنگاران ، داستان نویسان ، هنرمندان و…  هم جزو این دسته هستند.

این افراد در مورد تجربیات ،اتفاقات و روزمره های واقعی زندگی می پردازند و باعث ارزش افزوده و افزایش آگاهی مخاطبان و فالوورهای خود می شوند. شرکت ها و برندهای معتبر با آنها قرارداد همکاری جهت تبلیغات منعقد می کنند و سبک وسیاق خاص دارند و مخاطبان آنها هم مشخص هستند.
در قسمت بعدی برخی از بلاگرها و اینفلوئنسرها را به شما معرفی میکنم

 

نوشته قبلی نوشته بعدی

You Might Also Like

بدون دیدگاه

یک دیدگاه ارسال کنید