دیجیتال مارکتینگ

تعریف کپی رایتر

احتمالا اسم کپی رایتر به گوش تان بارها خورده  و تعاریف مختلفی هم شنیدید.

تعریف استاندارد از کپی رایتر:

کپی رایتر به شخصی گفته می شود که با هدف نوشتن تبلیغاتی و یا بازاریابی فعالیت دارد. کپی رایتر هدفی جزو افزایش آگاهی از برند و در نهایت متقاعد کردن فرد و یا  گروه برای انجام کاری را ندارد.


کپی رایترها به ایجاد بیلبورد ،بروشور ، کاتالوگ ،اشعار جینگل ، مجلات، روزنامه ها ، نامه های فروش، ایمیل مستقیم ، شعار ، خط مشی تبلیغات تلویزیون و رادیو و گزارش های هیئت دولت و سایر ارتباطات بازاریابی کمک می کنند.

البته یک کپی رایتر یا محتوا نویس به ایجاد تبلیغات آنلاین ، صفحات وب،خبرنامه ها ، بلاگ پست و رسانه های اجتماعی هم کمک می کند.

اما از نظر من یک کپی رایتر قبل از آشنایی با فعل و فاعل و نشانه گزاری ها ؛  بایدحس داشته باشد و وقتی در حال نوشتم است. باید با مسایل واقعی  و حتی مجازی روز آشنا باشد.
هیچ وقت نباید خودش را به نظم و انضباط در نوشتن مجبور کند زیرا خلاقیت را فدا می کند.
همیشه در کنار کپی رایتر یک ویرایشگر هم باید باشد تا نوشته های او را مرتب کند.
هر کسی هم کپی رایتر نیست و مترجم ها نباید خودشان را به عنوان یک محتوا نویس معرفی کنند.
امروز مطلب کوتاه و جالبی از آقای فرشید شهیدی خواندم که فکر میکنم برای شما هم جذاب باشد.
“فکر می کنید چرا دوران معاصر با کپی رایترها شروع شد؟(نظیر اوگیلوی ، برنباخ و…) خب ، من برای شما توضیح می دهم. از لحظه ای که شما به راهبرد یا مسیر بازاریابی و تبلیغات فکر می کنید ، با کلمات فکر میکنید و با کلمات مسیر را ترسیم می کنید. کپی رایتر به کسی می گویند که بلد باشد در بازریابی و تبلیغات ، بهتر با کلمات فکر کند. ”

 

نوشته قبلی نوشته بعدی

You Might Also Like

بدون دیدگاه

یک دیدگاه ارسال کنید